O nás

Mateřské centrum Rožálek založila v roce 2004 Jitka Šatavová jako sdružení několika maminek, které se scházely na katolické faře v Roztokách. Jak se okruh maminek zvětšoval, fara jim začala být malá a snažily se najít jiný vhodný prostor. Jako dar z nebes se v roce 2007 objevila možnost vybudovat si hernu v suterénu pod školní jídelnou v ulici 17. listopadu.

Na novém místě s možností pronájmu přilehlé tělocvičny rozšířil Rožálek své aktivity na kroužky rozdělené podle věku a zájmu děti: Miminka, Batolátka, Gymbalony, Výtvarka pro nejmenší, Hravá angličtinka, Flétnička a Sluníčka, která v době, kdy byla nouze o místa ve školce, nabízela celodenní program pro předškolní děti.

Postupně se přidaly různé sezónní akce: Jarní a Podzminí rejdění, Mikulášská, Cesta a pokladem a Cesta za pokladem sv. Martina a jako poslední se přidal dnes již tradiční příměstský tábor nazvaný Týden řemesel v Rožálku.

Protože jedním z cílů Rožálku je pomoc rodičům malých dětí dostat se do společnosti dospělých, v nabídce se objevily také kurzy pro rodiče s možností hlídání děti: Angličtina, Italština, Němčina, Zumba a semináře a přednášky na různá témata.

Protože lektorkami našich kroužků jsou převážně maminky na mateřské dovolené, jejich pestrost se mění podle znalostí a dovedností každé z nich. Pokud byste chtěli vést výtvarný, hudební, nebo jazykový kroužek pro děti či dospělé, rádi vás přivítáme v našem týmu!